.

Graduation Class Awards and Honours

 

Sylvia Cheung Cup – Student of the Year 2003 Kevin Lau
2004 Janus Wong
2005 Adrian Lo
2006 Justin Ng
2007 Alex Cho
2008 Matthew Wong
2009 Wong Timothy Shun Yik
2010 Daniel Mok
2011 Alvin Cheung
2012 Lau Yik Ming
2013 Yong Annika Ashley
2014 Ho Sum Yin
2015 Lo Ho Kwan Marcus
2016 Yu Yin Long
.
Maria Chan Cup – Music Award 1998 Alfred Au
1999 Allan Lau
2002 Samuel Pang
2003 Wun Wai Ki
2004 Charles Ng
2005 Kenny Tam
2006 Paul Lee
2007 Siu Tsz Him
2008 Andrew Lim
2009 Lo Cheuk Lai
2010 Max Cheung
2011 Megan Tang
2012 Ng Cheuk Hei
2013 Ng Yuen Tung
2014 Wong Yuet Man Vanessa
2015 Chan Joesmine Xi Yuan
2016 Lam Pui Yin
2017 Brian Wong
2018 Jerry Shi
2019 Chan Long Kiu
2020 Charmaine Wong
.
Amy Convery Cup – Sports Boy of the Year  1994 Robert Tam
1995 Daniel Fong
1996 Clement Au (special)
1997 Clement Au
1998 Cheung Cheuk Him
1999 Allan Lau
2000 Edmund Tse (special)
2001 Conrad Ho
2002 Edmund Tse
2003 Toby Wong
2004 Ronald Tsui
2005 Benjamin Allen
2006 Bosco Tam
2007 Daryl Hung
2008 Joshua Chan
2009 Chu Pei Yu Julian
2010 Leung Ka Yau
2011 Li Ming Leong
2012 Yung Long Ting
2013 Chu Hoi Yuen
2014 Tsui Dylan Ethan
2015 Cheng Chung Wang
2016 Chan Adrian
2017 Ho Jovi
2018 Yip Tsz Hin
2019 Hung Chun Yat
2020 Leung Yai Hei
.
Winnie Royden Cup – Sports Girl of the Year 2011 Christie Lee
2012 Desiree Hung
2013 Yong Annika Ashley
2014 Lo Sonia
2015 Yung Long Ching
2016 Leung Yuet Ching
2017 Cheng Ching Tung
2018 Chu Ka Wing Katherine
2019 Yiu Hei Lam
2020 Anabelle Tse
.
Class Prize 2001 Felix Yam
2002 Chan Ting Fung
2003 Kenneth Ma
2004 Titus Lau
2005 William Leung
2006 Justin Ng
2007 Wesley Hung
2008 Matthew Wong
2009 Chu Man Chung
2010 Max Cheung
2011 Alvin Cheung
2012 Lau Yik Ming
2013 Ng Sheung Yu Max
2014 Ho Sum Yin
2015 Yeung Shuet Ching
2016 Lam Pui Yin
.
Class Prize – Sylvia Cheung Cup 2017 Yeung Ching
2018 Lee Kwun Yee
2019 Chan Long Kiu
2020 Charmaine Wong
.
Vote of Thanks 2001 Conrad Ho & Felix Yam
2002 Jonathan Tsang & Barry Ngai
2003 Jonathan Lam & Matthew Tai
2004 Titus Lau & James Lam
2005 William Leung & Gabriel Li
2006 Brandon Chan & Justin Ng
2007 Wesley Hung & Mok Chun Tung
2008 Steve Lo & Matthew Wong
2010 Max Cheung & Daniel Mok
2011 Alvin Cheung & Chan Chong Yan
2012 Poon Ying Tung & Lau Yik Ming
2013 Yong Annika Ashley & Sham Wai Mei
2014 Cheung Cheuk Wun Sherwood & Ho Sum Yin
2015 Lo Ho Kwan Marcus & Yeung Shuet Ching
2016 Leung Yuet Ching & Lam Pui Yin
2017 Chung Chi Lun & Cheng Ching Tung
2018 Chu Ka Wing Katherine & Lee Kwun Yee
2019 Lui Long Hei & Yiu Hei Lam
2020 Charmaine Wong & George Zhu
.
Head Prefect 2001 Sunny Lo
2002 Chan Ting Fung
2003 Hui Cheuk Hang
2004 Wun Wai Ki
2005 Adrian Lo
2006 Justin Ng
2007 Wesley Hung
2008 Chan Tsz Ki
2009 Man Lap Hang Michael
2010 Daniel Mok
2011 Chan Chong Yan
2012 Lau Yik Ming
2013 Sham Wai Mei
2014 Ho Sum Yin
2015 Lo Ho Kwan Marcus
2016 Tse Man Shan
2017 Chung Chi Lun
2018 Chan Tsz Chung
2019 Lui Long Hei
2020 George Zhu
.
Speech Day Programme
2001/2002
2002/2003
2003/2004
2004/2005
2005/2006
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020

Home